Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Brandenburgia - Polska 2014-2020, Fundusz Małych Projektór Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Oraz budżetu państwa. "Redukować bariery - współnie wykorzystywać silne strony"

Oczyma Wiary

Festiwal Młodych

Gryżyna, 24-26 sierpnia 2016.

Prelegenci

Festiwal to czas w którym zaproszeni jesteśmy do pogłębienia relacji z Panem Bogiem i zgłębienia swojej wiary. Towarzyszyć nam w tym będą zaproszeni prelegenci. Ludzie o różnym powołaniu zaproszeni zostali by dzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

ks. bp Tadeusz Lityński

ks. bp Grzegorz Ryś

Darek Malejonek

ks. Mariusz Jagielski

ks. Artur Adamczak

ks. Piotr Wadowski

Jacek Kurzępa

Marcin Zieliński

Dawid Belach

Darek Hybel

Koncerty

Codziennie zapraszamy Ciebie na wspólne wieczorne świętowanie. Będzie to czas, kiedy to modlić się, uwielbić Boga, pomogą nam zaproszone zespoły. Czas zarówno dla koneserów dobrej muzyki jak i chcących po prostu wykrzyczeć chwałę Zbawicielowi

 

Soudarion

Maleo Reggae Rockers

#Reaktywacja

Muode Koty

Panele

Podczas całego festiwalu zapraszamy Ciebie do udziału w warsztatach dotyczących różnych sfer życia. Każdy z nich składać się będzie z 5 podejmowanych tematów. Możesz wybrać za każdym razem inny temat z poszczególnych warsztatów jak i uczestniczyć przez cały czas w jednym z nich. Są one odpowiedzią na Twoje oczekiwania i mogą mieć realny wpływ na Twoje funkcjonowanie w codziennym życiu. Możesz skorzystać z tej propozycji jeśli chcesz na nowo odkryć prawdy chrześcijańskiej wiary.


Jak lepiej się rozumieć i dogadywać. Komunikacja empatyczna.
Kinga i Grzegorz Kamińscy
Zło, które realnie istnieje i jego zagrożenia
ks. Artur Adamczak
Maryja w życiu Kościoła i chrześcijanina
ks. Mariusz Jagielski
Czy możesz się bogacić/ poprawiać swoją sytuację materialną? Warsztaty z zarządzania pieniędzmi.
Dariusz Hybel
Biblia jako szczególna książka. Jak się modlić Pismem Świętym?
ks. Piotr Wadowski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Warsztaty muzyczne

Przez cały czas trwania Festiwalu zespół #Reaktywacja zaprasza chętnych spośród uczestników na kilka spotkań wprowadzających do modlitwy śpiewem i muzyką. Proponować będzie on zarówno czas trwania jak i słuchania. Zresztą, sami zobaczcie:


Konferencja: Jesteś artystą? Bóg Cię wybrał i powołał.
Warsztat muzyczny - nauka nowych pieśni uwielbienia
Moditwa - Daj mi poznać wolę Twoją Panie
Konferencja: Styl życia atytsty - REAKTYWACJA
Warsztat muzyczny - nauka nowych pieśni uwielbienia
Modlitwa - Duchu Święty daj mi spojrzenie Jezusa!
Konferencja: Artysto! Śpiewaj Bogu milczącą Pieśń uwielbienia.
Warsztat muzyczny - nauka nowych pieśni uwielbienia
Modlitwa - Duchu Święty módl się w na

Warsztaty Taneczne

Kolejny warsztat poprowadzi dla nas pochodzący z Poznania Dawid Belach. Poznałem go zupełnie przypadkiem podczas wspólnej posługi modlitwą wstawienniczą na Polach Lednickich. I udało się go do nas zaprosić.


Zabawy integracyjne i tańce w kręgu - dużo zabawy, śmiechu i wspólnego tańca
 
 
 
przed południem Warsztat modlitwy i ruchu - Podczas spotkania będziemy uruchamiać nasze ciało, poprzez ruch doświadczymy między innymi czym jest grzech oraz uwolnienie przez odpuszczenie grzechów. Sprawdzimy jak mógł poruszać się Piotr i Jan biegnący do grobu, lub Mojżesz idący na spotkanie z Panem. Doświadczenie modlitwy jako ruchu.
po południu Jezus - mój Przyjaciel. Niespodzianka
przed południem Cha-cha i salsa - letnie kubańskie klimaty. Warto przyjść z osobą towarzyszącą. Jeśli nie- być może z nią wyjdziesz.
 
 
 

Fit & Fun

Ostatnie dni wakacji! Nie sposób z nich nie skorzystać. W końcu jesteśmy nad jeziorem zaś otacza nas Gryżyński Park Krajobrazowy. Rusz się wreszcie i zajmij się ulubioną dziedziną sportu. A może wolisz jakąś propozycję warsztatową? Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli zaś chcesz po prostu pouprawiać plażing – też masz taką możliwość.

Poza ośrodkiem

Na miejscu

Czas dla duszy

Festiwal będzie również propozycją dla Twojego ducha: aby nabrać sił, świeżości, aby zbudować bądź odbudować na nowo Twoją relację z Bogiem.

 

Godzina dla ducha

Eucharystia

Modlitwa osobista

Adoracja

Wieczory

Towarzyszenie duchowe:

After

Gdy program dnia się kończy, nie musisz jeszcze iść do śpiworka. Zapraszamy do kawiarni, gdzie możesz spotkać innych nocnych Marków, porozmawiać, pograć, coś przekąsić czy czegoś się napić. Takie radosne after z muzyką i spotkaniami

 

 godziny otwarcia: codziennie do północy jak i podczas dnia...
 podczas after party zagra parę osób co by się jeszcze poruszać, udostępnimy także sprzęt muzyczny: może i Ty wraz z przyjaciółmi coś zaprezentujesz?
 w barze dostępne są gry planszowe, karciane i szereg innych. Kto będzie zwycięzcą?
 do nabycia w barze będą przekąski na ciepło i zimno. Znajdzie się również coś do picia

 

Współorganizatorzy:

Patronat medialny:

Prasa

Radio

Telewizja

Internet